A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Ізяславська міська рада
Хмельницька область, Ізяславський район

ІзяславськийРВ державної реєстрації актів цивільного стану ГТУ юстиції у Хмельницькій області

Робота Ізяславського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану  Центрально-Західного міжрегіонального  управління Міністерства юстиції  (м. Хмельницький)

протягом 2019 року

Протягом  2019 року робота Ізяславського районного відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області  спрямовувалась на реалізацію повноваження Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, зокрема про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть зміну імені, розгляд заяв громадян, забезпечення збереження архівного фонду, введення до Державного реєстру архівних актових записів.

Так в 2019 році зареєстровано по району:

  • народжень – 243, по відділу 217 з них 172 свідоцтв про народження було видано в пологовому будинку Ізяславської ЦРЛ (79,3 %),
  • взято 164 заяви на реєстрацію місця проживання новонароджених дітей (75,5%)
  • смертей – 761,
  • шлюбів – 173, в тому числі - 1 шлюб громадян України з іноземними громадянами.
  • розірвань шлюбу – 32,
  • зміна імені – 20.

       Повторно видано свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану — 431.

        Протягом 2019 року відділом було розглянутих 113 справи про внесення змін в актові записи цивільного стану, зокрема, складено 8 висновків про відмову.

       За державну реєстрацію актів цивільного стану відділом у 2019 році було стягнуто державного мита на суму 1056,39 грн.

                        В 2019 році проставлено в актових записах про шлюб 136 відміток про розірвання шлюбу на підставі рішень судів, постановлених після набрання чинності Законом України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”.

Протягом  2019 року для проставлення апостиля на офіційних документах,  що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, і надалі будуть використовуватися за кордоном  до відділу було подано 25 документів.

Якими ж імена надавали своїм дітям наші земляки? Найпопулярнішими  іменами, зареєстрованими Ізяславським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану протягом  2019 року були:

       чоловічі імена: Тимофій, Дмитро, Андрій, Давид, Артур, Даниїл.

       жіночі імена:   Вікторія, Анна, Дарина, Мілана.

       Дивні та нетрадиційні імена: хлопчики - Нікіта, Мухаммад-Даніель,

дівчатка - Мішель, Іуліанія.

    Начальник Ізяславського районного відділ державної реєстрації актів цивільного стану  Центрально-Західного міжрегіонального  управління Міністерства юстиції  (м. Хмельницький) Ірина ПАТРАТІЙ

Державна реєстрація смерті

            Земне життя швидкоплинне, пов’язане з житейськими турботами. Все своє життя людина проводить в суєті, прагне благополуччя. Разом з тим, завжди поряд з радістю людського буття було місце для печалі. Смерть людини – це насамперед тяжка втрата для сім’ї, рідних, друзів. Смерть призводить до глибоких психологічних потрясінь, викликає сильні емоції у людини. І саме в ці скорботні дні, у рідних та близьких померлого виникають питання, пов’язані з оформленням відповідних документів про смерть.

            Згідно з Сімейним кодексом України та Законом України "Про органи реєстрації актів громадянського стану" смерть підлягає державній реєстрації в органах реєстрації актів цивільного стану за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті або за місцем поховання.

            Органами реєстрації актів цивільного стану є відділи державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції, виконавчі органи сільських, селищних і міських (крім міст обласного значення) рад. Державну реєстрацію актів цивільного стану громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України.

            Підставою для державної реєстрації смерті є:

а) лікарське свідоцтво про смерть (форма N 106/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08.08.2006 N 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за N 1150/13024 (далі - лікарське свідоцтво про смерть);

б) фельдшерська довідка про смерть (форма N 106-1/о), форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08.08.2006 N 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за N 1150/13024 (далі - фельдшерська довідка про смерть);

в) лікарське свідоцтво про перинатальну смерть;

г) рішення суду про оголошення особи померлою;

ґ) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час;

д) повідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України у разі реєстрації смерті осіб, репресованих за рішенням несудових та судових органів;

е) повідомлення установи виконання покарань або слідчого ізолятора, надіслане разом з лікарським свідоцтвом про смерть.

            Заява про державну реєстрацію смерті подається не пізніше трьох днів з дня настання смерті чи виявлення трупа, а в разі неможливості одержання лікарського свідоцтва про смерть, фельдшерської довідки про смерть - не пізніше п'яти днів.

Державна реєстрація смерті проводиться за заявою родичів померлого, представників органу опіки та піклування, працівників житлово-експлуатаційних організацій, адміністрації закладу охорони здоров'я, де настала смерть, та інших осіб.

Особа, яка звернулася щодо державної реєстрації смерті, повинна пред'явити паспорт або паспортний документ. Відсутність зазначеного документа не є підставою для відмови в державній реєстрації смерті, але про це робиться відповідна відмітка в графі "Для відміток" актового запису про смерть.

            Державна реєстрація смерті особи, оголошеної судом померлою, проводиться за рішенням суду, надісланим судом відділу державної реєстрації актів цивільного стану, після набрання ним законної сили або за заявою осіб, що були заявниками при розгляді судом справи, а також спадкоємців померлого при поданні рішення суду.

            У разі направлення судом рішення про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення державна реєстрація смерті проводиться в день надходження копії такого рішення без звернення будь-якої особи.

Паспорт громадянина України померлого, а також військово-облікові та пільгові документи орган державної реєстрації актів цивільного стану, який реєструє смерть, вилучає для подальшого їх направлення до територіального підрозділу Державної міграційної служби України та районного (міського) військового комісаріату.

            Після державної реєстрації смерті відділ державної реєстрації актів цивільного стану видає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання.

         У разі державної реєстрації смерті виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради видається довідка для отримання допомоги на поховання, у якій зазначаються: прізвище, власне ім'я, по батькові померлої особи; дата смерті; місце смерті; номер та дата складання актового запису про смерть; найменування органу, що здійснив державну реєстрацію акту цивільного стану.

 

Ірина ПАТРАТІЙ начальник Ізяславського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь